• Rahat ve huzurlu uyumak mümkün

BiPAP AVAPS, PHILIPS Serisi
Ev Tipi Volüm Hedefli Ventilatör
" Daha Etkin, Daha Kolay Tedavi!"
BiPAP AVAPS, PHILIPS Serisi  Ev Tipi Volüm Hedefli Ventilatör

PHILIPS tarafından en son üretilmiş olan BiPAP AVAPS, oldukça küçük ve hafiftir. Bununla birlikte SystemOne ısıtıcılı nemlendirici ile çalışabilme özelliği vardır. Akut veya Kronik Solunum Yetmezliği olan hastaların değişen ihtiyaçlarına uyumlu olarak otomatik basınç destek seviyesini belirleyebilen bir cihazdır. CPAP, BiPAP S, S/T, PC ve T olmak üzere 5 farklı temel tedavi moduna sahiptir. Bu modların bi-level özellikli olan 4 tanesinde ayrıca Volüm Hedefi seçilerek AVAPS özelliği aktif hale geçirilebilmektedir. AVAPS uygulaması seçilen bi-level tedavi modunda, ayarlanan sınırlar dahilinde hastanın ihtiyacına göre otomatik basınç destek ventilasyonu yapabilmektedir. Hastanın ihtiyacı olan ve değişkenlik gösteren hava miktarını, hastanın solunum eforuna tamamen uyumlu olarak verir. Böylece hastanın konforunu ve tedaviyi kabulünü artırmış olur.

PHILIPS Respironics tarafından patent altına alınmış eşsiz AutoTrak tetikleme hassasiyeti; istenmeyen hava kaçaklarının, cihaz tarafından mükemmel derecede tolere edilmesini sağlamaltadır. AutoTrak, hastanın soluk alıp vermesinde cihaz ile hasta arasındaki senkronizasyonun bozulmasını engeller.

SystemOne Isıtıcılı Nemlendirici ile çalışabilen BiPAP S/T cihazının bu opsiyonu, havayolunun en uygun şekilde nemlendirilmesi sağlanır. DryBox özellikli bu nemlendiricinin içine konulan suyun cihazın içine kaçarak arıza çıkarma ihtimali yoktur. SystemOne nemlendirici, ortamdaki havanın sıcaklığını ve relatif nemliliğini ölçerek, uygun nemlendirme seviyesini otomatik olarak belirleyebilmektedir.

Cihaza takıp çıkartılabilir, standart SD hafıza kartı vardır. Bu kart, hastanın kullanım ve tedavi bilgilerinin en az 1 yıllık kısmını hafızasında saklayabilmektedir. Bu karttaki bilgiler, Encore Hasta Takip Programına aktarılarak hastanın detaylı tedavi takibi yapılabilmekte, kiiselleştirilebilen takip raporları çıkartılabilmektedir.

BiPAP AVAPS, PHILIPS Serisi  Ev Tipi Volüm Hedefli Ventilatör Resim 1 BiPAP AVAPS, PHILIPS Serisi  Ev Tipi Volüm Hedefli Ventilatör Resim 2 BiPAP AVAPS, PHILIPS Serisi  Ev Tipi Volüm Hedefli Ventilatör Resim 3