• Rahat ve huzurlu uyumak mümkün

AVAPS™
Otomatik Solunum Destek Ventilasyonu

Hastalarınızın değişen ihtiyaçlarına cevap verebilen AVAPS Average Volume Assured Pressure Support; hedeflenen nefes alma hava hacmine (tidal volüm) uygun olarak basınç desteğini (PS:IPAP-EPAP) otomatik olarak değiştirebilen bir teknik özelliktir. Dünyada ilk defa Respironics tarafından bulunmuş ve geliştirilmiş olan bu eşsiz teknoloji; solunum sıkıntısı olan hastalara uygulanan bi-level solunum desteğinin hastanın solunum gayretlerine göre otomatik olarak uygulanmasını sağlar.


Hastalar konforlu ve etkili yapılan noninvaziv ventilasyondan fayda sağlamaktadırlar. Bu nedenledir ki, hastanın değişen ihtiyaçlarında istenen miktarda hava soluyabilmesi için basınç desteğini otomatik ayarlayabilen AVAPS eşsiz bir özelliktir.Digital Auto-Trak™ ve AVAPS™ teknolojilerinin aynı zamanda kullanımı, solunan hava miktarı ile hastanın alması istenen hava miktarını karşılaştırılaştırılmasını ve hastanın destek ihtiyacının artıp artmadığının tespit edilmesini sağlar. Hastanın istenen miktarda hava alamamasını tespit eden AVAPS, nefes alma basıncı IPAP değerini, dakikada 0.5 – 1 cmH2O geçmeyen artışlarla hastanın cihaz uyumunu, konforunu ve senkronizasyonunu bozmayacak şekilde otomatik olarak artırır. Basınç desteğinin yumuşak şekilde değişmesi nedeniyle hastanın güveni ve konforlu soluması garanti altına alınmış olur.


NİÇİN AVAPS™?
• Değişen hasta ihtiyaçlarına otomatik olarak adapte olur
• Ventilasyon etkinliğini ve hasta konforunu artırır
• Garanti edilmiş en düşük ventilasyonla hasta emniyetini sağlar
• Uygun destek basıncının tespitinin yapılma ihtiyacını ortadan kaldırır
AVAPS™ Hangi Hastalara Potansiyel Fayda Sağlar?

Solunum yetmezliği çeken Nöromusküler ve KOAH hastaları – AVAPS, uygulanan basınç desteğiyle, garanti edilmiş bir hava alma miktarının sağladığı emniyeti, hava kaçağı tolerizasyonunu ve yüksek hasta konforunu sağlar.

Obezite Hipoventilasyon hastaları – vücut pozisyonuna göre solunum desteği ihtiyacı değişmektedir. İyi ki AVAPS var, saptanmış bir hedef hava miktarı ile hastanın değişken olan ihtiyacı kadar desteği otomatik olarak verebilmektedir.

Solunum desteğinin garanti edilen miktarı ile emniyeti sağlayarak hasta konforunu iyileştiren AVAPS teknolojisi, BiPAP® AVAPS cihazında bulunan S, S/T, PC ve T uygulama modlarında kullanılabilir. TRILOGY 100 ve TRILOGY200 model ev tipi ventilatörlerinde bulunan AVAPS özelliği ile seçilen basınç destek modlarında noninvaziv uygulamaları yapılabilmektedir.