• Rahat ve huzurlu uyumak mümkün

FLEX Ailesi Büyüyor

PHILIPS Respironics PAP cihazları, A-Flex, B-Flex ve C-Flex’ten sonra şimdi de C-Flex+ ile uykunuza sağlık ve konfor katmaya devam ediyor. Philips Respironics, Flex Family teknolojilerini, hastaların ve profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere sürekli olarak geliştirmektedir.

Geleneksel basınç tedavilerinde kullanım kolaylığı sağlayan doğal ve klinik olarak kanıtlanmış teknolojilerimiz (C-Flex, Bi-Flex, A-Flex ve şimdi de gelişmiş sabit CPAP ünitelerimizdeki C-Flex+), hasta konforunu artırmanın mükemmel bir yoludur.

Flex Family teknolojileri, gelişmiş Dijital Auto-Trak algoritmamız sayesinde, daha akıllı bir tedavi seçeneği sunar. Doğru miktarda basınç tahliyesini tam zamanında sağlamak için soluk alıp verme başlangıcını algılayabilecek kadar akıllı olması, hastaların tedaviye daha kolay adapte olmalarını sağlar.

Hastanız için doğru seçeneği bulun.

Philips Respironics Uyku Tedavicihazlarının hepsinde, hastaların Flex özelliğini fark etmelerini sağlayan, cihaza entegre bir Flex Demo modu vardır.

Üstün konfor.

Rakipsiz etki.

Klinik çalışmalar, C-Flex kullanıcılarının, eşdeğer solunum olayları çözümlerinde CPAP1,2 ile karşılaştırıldığında maske konforunun1 daha yüksek olduğunu bildirdiklerini göstermiştir. Ayrıca, CPAP cihazına düşük seviyede uyum gösteren hastaların kullanım süresi, C-Flex3 kullanıldığında artabilmektedir. Nefes verme basıncındaki azalma, hasta konforunu büyük ölçüde arttıracak şekilde sağlanmakla birlikte, C-Flex kullanıldığında, CPAP4’a kıyasla, herhangi bir tetiklenmiş solunum olayı olmadığı gösterilmiştir.

Respironics, A-Flex, Auto-Trak, Bi-Flex, BiPAP, Flex Family ve REMstar, Respironics, Inc. ve bağlı kuruluşlarının ticari markalarıdır. C-Flex markası lisans kapsamında kullanılmıştır.


Flex Family Teknolojileri

C-Flex teknolojisi, her soluk alıp verişte gereken şekilde ayarlanarak, soluk verme başlangıcında hava akışına dayalı bir basınç tahliyesi sağlar ve soluk verme bitmeden hemen önce, tespit edilmiş tedavi basıncına geri döner.

A-Flex, uygulanan basıncı tüm soluk alma-verme döngüsüyle eşleştirerek, hasta konforunu daha da artıracak şekilde tasarlanmıştır. A-Flex, soluk verme başlangıcında hava akışına dayalı basınç tahliyesi sağlar ve soluk alma sürecinden soluk verme sürecine geçerken uygulanan basıncı yumuşatarak ekstra konfor sunar. A-Flex, klinik olarak kanıtlanmış olan ve uyku boyunca hastanın tedavi ihtiyaçlarına cevap veren auto-CPAP algoritmamızla beraber çalışmaktadır.

Bi-Flex teknolojisi, her solukta, BiPAP tedavisinin daha doğal bir soluma ile uygulanmasına olanak vermektedir. Bi-Flex, soluma döngüsünde üç kritik noktada basınç tahliyesi sunar: Soluk verme sürecinden soluk alma sürecine geçerken, soluk alma sürecinden soluk verme sürecine geçerken ve soluk verme sürecinin ilk anlarında.

Bir diğer akıllı adım: C-Flex+

C-Flex+, sabit CPAP modunda kullanıldığında, gelişmiş CPAP ünitelerimizin (REMstar Pro ve Auto) sağlayacağı rahatlamayı konforlu bir biçimde sunan en yeni geliştirdiğimiz Flex teknolojisidir. C-Flex+, soluk verme başlangıcında hava akışına dayalı basınç tahliyesi sağlar ve soluk alma sürecinden soluk verme sürecine geçerken uygulanan basıncı yumuşatarak ekstra konfor sunar.Flex teknolojileri sayesinde, basınç tahliyesi düzeyi hastanın soluk verme sırasındaki hava akışına ve üç farklı Flex ayarından hangisinin seçilmiş olduğuna göre farklılık gösterir.


Kaynak:
Rosenthal, Sleep Breath 2009
Nilius, Chest 2006
Pepin, Chest 2009
Penzel, Somnologie 2006