• Rahat ve huzurlu uyumak mümkün

BiPAP VISION PAV Basınç Ventilatörü
"Noninvasiv Ventilasyon için Birinci Tercihiniz…"
BiPAP VISION PAV Basınç Ventilatörü

Tüm dünyada çok yaygın kullanılan BiPAP Vision PAV cihazı, ülkemizde de NIV uygulaması yapan uzmanların son 12 yıldır ilk tercihi olmuştur. Uygun hastalarda, intübasyon ihtiyacını kolaylıkla ortadan kaldıran cihaz, invaziv ventilatörden ayırma (weaning) dönemini kolaylaştırması ve reintübasyon ihtiyacını elimine etmesiyle birçok uzmanın vazgeçilmez yardımcısı olmaktadır. BiPAP Vision PAV cihazının, trakeostomi kanülü veya intübasyon tüpüne doğrudan bağlantı ile invaziv ventilasyon uygulamaları için kullanım validasyonu bulunmaktadır. Cihazaın invaziv uygulamalarda kullanımı için özel hasta devresi vardır.

Cihaz, hasta-cihaz senkronizasyonunu eşsiz bir şekilde sağlayan, patentli bir özellik olan Dijital AutoTrak Algılama teknolojisiyle çalışmaktadır. Dakikada 240 litre hava akış kapasitesi sayesinde çok yüksek performansa sahiptir. Hava kaçağına bağlı olmadan hem nefes alma, hem de nefes verme basınçlarının geçiş hassasiyetini otomatik olarak yapabilmektedir. Tetiklemesinin manuel olarak ayarlanmasına ihtiyaç duymaz. Görselliği değiştirilebilir geniş LCD ekranı, hastaya ve sisteme ait tüm parametrelerinin tek bir ekranda izlenebilmesini sağlar. Yüksek basınçlı oksijen giriş portu sayesinde %21 ile %100 aralığında FiO2 ayarlama imkanı vardır. Hasta güvenliği açısından sahip olduğu geliştirilmiş alarm özellikleri, basıncın 4-40cmH2O aralığında seçilebilmesi ve tek tuşla tüm ayarların kolayca yapılabilmesi, Vision PAV cihazını diğer özellikleridir.

Oransal Destek Ventilasyonunun (PAV), noninvasiv ventilasyonda ilk defa kullanıldığı BiPAP Vision PAV Ventilatörü; PAV modunun hem hacim (volüm) hem de hava akışı (flow) için ayrı ayrı seçilebildiği dünyanın ilk ve tek cihazı olma özelliğini sürdürmektedir. CPAP ve bi-level basınç desteğinde aktif duruma getirilebilen PAV özelliği; hastanın her bir solunum eforunda, seçilen yüzdesel oranda, hava akışı (flow) ve/veya hava hacmi bazlı olarak otomatik basınç desteği verebilmektedir. Solunum Yetmezliğinin, tıkayıcı(obstrüktif) ve/veya kısıtlayıcı(restrüktif) tipte olmasına göre hazırlanmış kolay kullanım tuşlarına sahip olması, hiçbir zahmet gerektirmeden, rutinde PAV ayarlarının kolaylıkla yapılabilmesini sağlamaktadır.

BiPAP VISION PAV Basınç Ventilatörü Resim 1