• Rahat ve huzurlu uyumak mümkün

PerformaTrak SE TümYüz Maskesi, İnvaziv Yoğun Bakım Ventilatörleri(IV) için
"Doğru Tercih ile Tedavideki Başarınızı Artırın…"
PerformaTrak SE TümYüz Maskesi, İnvaziv Yoğun Bakım Ventilatörleri(IV) için

Noninvaziv ventilasyonun , hastanede bulunan ve genellikle invaziv amaçlı kullanılan , yaşam - destek ( life-support ) özellikli yoğun bakım ventilatörlerinin uygun modlarıyla yapılması durumunda, Tüm veya Tam Yüz maskeleri tercih edilmektedir. Bu tür ventilatörlere ait hasta devrelerinin, hava kaçağı için ekshalasyon çıkışına sahip olmaması nedeniyle, PerformaTrak SE gibi özel olarak üretilmiş noninvaziv maskeler ile kullanımı uygundur. PerformaTrak SE maskeleri, yoğun bakımda bulunan PHILIPS, Siemens, Drager, GE ve diğer tüm ventilatörlerin standart hasta devreleriyle kullanabilirsiniz.

Yumuşak malzemeden yapılmış olan başlıkları, maskenin takılıp çıkartılmasını kolaylaştırır. Alın desteğinin açısının ayarlanabilmesi, maskenin yüze olan baskısının düzgün şekilde dağıtılmasını sağlamaktadır. Hastaların yüzüne uyum sağlayacak şekilde değişik boyları vardır. PerformaTrak SE, hastanede tek hasta için (single patient use/disposable) kullanılmaktadır. Tüm PHILIPS Respironics maskelerinde olduğu gibi, PerformaTrak model ağız burun maskesi de latex içermez.

PHILIPS Respironics maskelerininin hemen her modelinde var olan eşsiz bir dizayn; maskelerin yüze temas eden ve içe doğru kıvrık olan 2 katlı silikondan yapılmış kısmının, içine dolan hava ile maskeyi yüze doğru itmesidir. Bu özelliğe sahip olmayan diğer marka ve modeldeki maskeler, hava basıncının yüzden maskeyi itmesi nedeniyle daha çok hava kaçağına sebep olurlar.

Önemli Uyarı: Noninvaziv Ventilatörler ve PAP cihazlarında kullanılması için üretilmiş, Philips Respironics marka tüm oranasal maske modellerinin üzerinde, havanın istenmeyen anda kesilmesi durumunda, hastanın oda havasından yeteri kadar soluyabilmesini sağlayan, emniyet valfi bulunmaktadır. Bu valfe, sadece Y tipi solunum devresi ile yoğun bakım ünitelerinde kullanılan yaşam destek ventilatörlerinde ihtiyaç duyulmamaktadır. Ekshalasyon portlu devrelerle kullanılan maskelerde bu valfin olmaması hastanın hayati tehlikeye girmesine sebep olabilir. İnvaziv Yoğun Bakım ventilatörlerinde kullanım için özel üretilmiş olan PerformaTrak SE maskelerde, maske üzerinde emniyet valfi ve ekshalsyon hava çıkışı bulunmaz.

PerformaTrak SE TümYüz Maskesi, İnvaziv Yoğun Bakım Ventilatörleri(IV) için Resim 1