• Rahat ve huzurlu uyumak mümkün

Philips V60 Ventilatörü
"Etkin, Güvenilir Ventilasyon Aracı"
Philips V60 Ventilatörü

V60 PHILIPS tarafından 2010 yılında lansmanı yapılan yeni V60 model Ventilatörün satışına pek yakında ülkemizde de başlanacaktır. V60 ventilatörünüzle, kliniğinizin vazgeçilmezi olan noninvaziv ventilasyonu daha geniş hasta grubuna güvenilir şekilde uygulayabileceksiniz.

Hastanın her nefesi birbirine benzemez. Solunum desteği verdiğimiz mekanik cihazdan beklediğimiz en önemli özellik, hastanın her nefesini anlık olarak, hassas şekilde algılayarak solunum paternindeki tüm değişikliklere uyumlu bir destek vermesidir. Bu özelliği en iyi şekilde yapabilmek için, araştırma geliştirmeye yapılacak yatırımın yanısıra, teknik olarak çok yüksek bilgi ve tecrübeye, hasta konforuna odaklı bir yaklaşıma sahip olmak gereklidir. 20 yılı aşkın süredir ürettiği teknoloji ile Noninvaziv Ventilasyon uygulamalarının gelişmesine bir çok önemli katkılarda bulunan Respironics firmasının teknolojik birikimi, PHILIPS'in V60 Ventilatöründe buluştu.

V60 Ventilatörü, size PHILIPS Respironics'in eşsiz AutoTrak Algılama ve AVAPS teknolojilerinin kullanım imkanını tanır. AutoTrak Algılama teknolojisi; istenmeyen hava kaçaklarının, cihaz tarafından mükemmel derecede tolere edilmesini sağlamaktadır. AutoTrak, hastanın soluk alıp vermesinde cihaz ile hasta arasındaki senkronizasyonun bozulmasını engeller.

Hem invaziv hem de non-invaziv solunum desteği için seçilebilen AVAPS uygulaması, ayarlanan sınırlar dahilinde hastanın ihtiyacına göre otomatik basınç destek ventilasyonu yapabilmektedir. Hastanın ihtiyacı olan ve değişkenik gösteren hava miktarını, hastanın solunum eforuna tamamen uyumlu olarak verir. Böylece hastanın konforunu ve tedaviyi kabulünü artırmış olur.

Respironics tarafından tescil edilmiş olan Flex teknolojisi, hastaların konforunu ve cihaza uyumunu artıran bir özelliktir. Cihazın vermiş olduğu pozitif basıncın, nefes verme sırasında azaltılmasıyla hastanın kullanım konforunu artıran Flex özelliğinde, nefes verme sırasında basıncın azalma seviyesi, hastanın solunum eforuna bağlı ve uyumlu olarak değişkenlik gösterir. Basıncın esnekliği 3 kademede seçilebilmektedir. Yapılan bilimsel araştırmalar; Flex teknolojisine sahip olan PAP cihazlarının, hastanın cihazlarını uykularında kullanım sürelerini %30 oranında artırdığını göstermiştir.

Basınç Kontrol Ventilasyon (PCV) modu bulunan cihazın basıncı, 4-40cmH2O aralığında seçilebilmektedir. Dokunmatik ve renkli LCD ekranı, parametrelerin sayısal ve grafik olarak kolayca izlenmesi için oldukça büyük dizayn edilmiştir. 6 saate kadar dayanabilen dahili bataryası vardır. Hastanede doğrudan elektrik kaynağına ihtiyaç duymadan uzun süre hastanın mobilitesini sağlar. Yüksek basınçlı oksijen giriş portu sayesinde %21 ile %100 aralığında FiO2 ayarlama imkanı vardır. Hasta güvenliği açısından sahip olduğu geliştirilmiş alarm özelliklerine sahiptir.

Philips V60 Ventilatörü Resim 1 Philips V60 Ventilatörü Resim 2