• Rahat ve huzurlu uyumak mümkün

EasyLife Burun Maskesi
"Deneyin, Farkı Hissedin..."
EasyLife Burun Maskesi

PHILIPS tarafından yeni piyasaya sürülmüş bir ürün olan EasyLife, kullanılan silikonun yumuşaklık özelliğiyle hastaya yüksek bir konfor sağlar. Maskesinde hava kaçağından şikayeti olan hastaların mutlaka görüp denemesi gereken bir maskedir. Maske üzerinde bulunan silikon alın desteğinin körüklü şekilde dizayn edilmiş olması, alın kısmına yapılan baskıyı hafifleterek, maskenin kullanımını rahatlatır. Yumuşak ve esnek olan maske başlığı; maskenin başa iyi bir şekilde sabitlenerek, kolay takılıp çıkarılmasını sağlar. Basit ve başı kavrayan dizaynı ile terlemeye yol açmaz.

PHILIPS Respironics maskelerininin hemen her modelinde var olan eşsiz bir dizayn; maskelerin yüze temas eden ve içe doğru kıvrık olan 2 katlı silikondan yapılmış kısmının, içine dolan hava ile maskeyi yüze doğru itmesidir. EasyLife maskede en iyi şekilde kullanılan bu dizayn, diğer maskelere göre daha geliştirilmiş olan içe doğru kıvrık, iki ayrı körüklü silikon parça ile mükemmelleştirilmiştir. Bu özelliğe sahip olmayan diğer marka ve modeldeki maskeler, hava basıncının yüzden maskeyi itmesi nedeniyle daha çok hava kaçağına sebep olurlar.

Hastanın vermiş olduğu havanın maskeden tahliyesini sağlayan, hava kaçak çıkışı (ekshalasyon portu) bir çok maske modelinde yatay bir kesik şeklinde dizayn edilmiştir. Böylece atılan havanın çıkardığı gürültü en aza indirilmiş olur. Yatay kesik şeklindeki hava çıkışının bir başka avantajı ise, çıkan havayı dağıtarak sizin veya partnerinizin rahatsız olmanızı engellemesidir.

Maske ve hortum arasında kullanılmak üzere maske ile birlikte verilen plastik adaptörün 2 önemli görevi vardır. İlki maskenin hortuma kolayca takılıp çıkartılmasını sağlar. Gece içinde, bir ihtiyacınız için geçici olarak yataktan kalkmak istediğimizde, maskeyi çıkarmadan bu adaptörden cihazdan kolaylıkla ayrılarak serbest kalır ve maske çıkarıp takarken uykumuzun kaçmasının da önüne geçmiş oluruz. İçiçe geçen hareketli 2 parçadan oluşan bu adaptör, uyku sırasında hortumun dönerek kıvrılmasını engeller. Böylece uyku sırasındaki hareketliliğimizin maskeden hava kaçağı yapmasını en aza indirmiş olur.

EasyLife Burun Maskesi Resim 1 EasyLife Burun Maskesi Resim 2 EasyLife Burun Maskesi Resim 3