• Rahat ve huzurlu uyumak mümkün

PerforMAX TamYüz Maskesi (NIV ve IV için adaptörlü)
"Nonİnvaziv Ventilasyon Artık Çok Daha Kolay…"
PerforMAX TamYüz Maskesi (NIV ve IV için adaptörlü)

Şu ana kadar üretilmiş en yeni ve kullanımı en rahat Tam Yüz Maskesi olan PerforMAX, yetişkinler için büyük (large) ve çocuklar için küçük (small) boy seçenekleri ile daha geniş hasta grubunda uygulama imkanı sağlamaktadır. Eşsiz rahatlık sağlayan dizaynı ile her hasta için burun, ağız ve yüz yapısına bakılarak maske boyu seçimine gerek kalmaz.

Maskenin yüze sabitlenmesi oldukça kolaydır. Maske içinde yer alan ve yüzü çevreleyen yumuşak silikon kısım, maskedeki hava basıncı arttıkça maskenin yüze daha iyi temes etmesini sağlar. Böylece hava kaçağını engellemek için maske başlığının daha fazla sıkılmasına gerek kalmaz. Velcro ile sıkılığı ayarlanan yumuşak başlığın, yanak kısımlarında bulunan klipsleri sayesinde maskeye takılıp çıkartılması çok kolaydır. PerforMAX model tam yüz maskesi latex içermez. Performax maskenin en eşsiz olan bir özelliği ise; Noninvasiv Ventilatörler için ekshalasyon portu olan ve invaziv yoğun bakım ventilatörlerinin ekshalasyonsuz Y devreleri için kullanılabilen, 2 ayrı hasta devresi adaptörüne sahip olmasıdır. Bu iki tip adaptör de her maske paketinde bulunmaktadır. Adaptörler, kullanıcı tarafından basit şekilde tak-çıkar değiştirilebilir.

Önemli Uyarı: Noninvaziv Ventilatörler ve PAP cihazlarında kullanılması için üretilmiş, Philips Respironics marka tüm oranasal ve tam yüz maske modellerinin üzerinde, havanın istenmeyen anda kesilmesi durumunda, hastanın oda havasından yeteri kadar soluyabilmesini sağlayan emniyet valfi bulunmaktadır. Bu valfe sadece Y tipi solunum devresi ile yoğun bakım ünitelerinde kullanılan yaşam destek ventilatörlerinde ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu durumda, invaziv ventilasyonda kullanım için üretilmiş olan, maske paketi içindeki mavi renkli portsuz adaptörü kullanabilirisniz. Ekshalasyon portlu devrelerle kullanılan maskelerde, bu valfin olmaması hastanın hayati tehlikeye girmesine sebep olabilir.

PerforMAX TamYüz Maskesi (NIV ve IV için adaptörlü) Resim 1 PerforMAX TamYüz Maskesi (NIV ve IV için adaptörlü) Resim 2 PerforMAX TamYüz Maskesi (NIV ve IV için adaptörlü) Resim 2